Amerikiečiai vis dažniau vietoje televizijos žinių ar naujienų portalų renkasi „Youtube“

Kasmetiniame Google renginyje “Pixel” kompanija pristato savo naujoves. Turint omenyje, kokią didelę įtaką mūsų gyvenimui daro paieškos sistema Google, kiekvienas jos produktas yra vertas dėmesio. Kad ir naujoji aptakaus dizaino Nest Audio kolonėlė, pagaminta iš 70 proc. perdirbto plastiko. 

Šį rudenį Google taip pat pristatė du naujus savo išmaniųjų telefonų modelius: Pixel 4A 5G ir Pixel 5. Ne itin populiarūs Google telefonai iš tiesų yra puikiai vertinami ekspertų dėl puikių ekranų, inovatyvių funkcijų ir neeilinių kamerų. O svarbiausia – ypatingai sklandžiai veikiančios Android operacinės sistemos.

Renginyje pristatytas ir patobulintas Chromecast priedėlis, kurio pagalba galima transliuoti vaizdo turinį į televizoriaus ekraną. Naujoji Chromecast versija turi ir nuotolinio valdymo pultelį su specialiais mygtukais Netflix ir Google asistentui. Dar vienas jo papildymas yra Google TV, kuri, kaip nekeista, rekomenduoja daug Youtube video medžiagos.

Šaltinis: Wired.com

 

Pastarasis Google kompanijos žingsnis atrodo labai protingas turint omenyje tai, kad amerikiečiai vis dažniau vietoje televizijos žinių ar naujienų portalų renkasi Youtube.

Tyrimai rodo, jog net ketvirtadalis – 26 proc. – suaugusiųjų JAV naudojasi Youtube kaip naujienų šaltiniu. Iš jų 13 proc. Youtube yra pats svarbiausias naujienų šaltinis, o dar 59 proc. – svarbus.

Pagrindinė tokių rezultatų priežastis – nuomonių ir skirtingų požiūrių įvairovė, kurią galima rasti Youtube platybėse. Būtent tokios informacijos – komentarų ir nuomonių – ieško 51 proc. apklaustųjų. Kiek mažesnė dalis, 48 proc. ieško įprastų naujienas pristatančių reportažų.

66 proc. teigė, kad Youtube padėjo jiems geriau suprasti aktualijas, o 73 proc. pasisakė, kad Youtube rasta informacija buvo labai tiksli.

Tiesa, apklaustiesiems šiokį tokį susirūpinimą kelia dezinformacija, politinis šališkumas, cenzūra ir Youtube taikomos monetizavimo taisyklės. Tokios taisyklės draudžia tam tikro turinio kūrėjams reklamuotis kanale.

Šaltinis: TechCrunch

 

Draudimų imasi ir Kalifornijos valstija, iki 2035 metų planuojanti visiškai uždrausti benzinu varomų automobilių prekybą

Pastarosios kelios savaitės JAV Kalifornijos valstijai nebuvo pačios geriausios. Žaibai ir audros, gaisrai ir fiksuota rekordiškai aukšta oro temperatūra, jau neminint pasaulinės pandemijos. Tokia kritinė situacija verčia Kaliforniją ieškoti būdų, kaip spręsti su klimato kaita ir aplinkosauga susijusias problemas.

Transportas sudaro 40 procentų visų valstijoje šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Šių metų pradžioje atlikta ataskaita parodė, kad Kalifornijai nesiseka siekti iki 2030 metų numatytų sumažinti išmetamųjų dujų kiekių.

Šių metų pradžioje atlikta ataskaita parodė, kad Kalifornijai nesiseka sumažinti iki 2030 metų numatytų išmetamųjų dujų kiekio.

Taigi Kalifornijos gubernatorius Gavin Newsom pasirašė įsakymą, kad valstija sieks iki 2035 metų visiškai uždrausti benzinu varomų automobilių ir sunkvežimių prekybą. Pasak gubernatoriaus, toks žingsnis yra paveikiausias valstijai kovojant su klimato kaitos padariniais.

Šaltinis: Wired.com

 

Aplinkai draugiškų sprendimų ieško ir “Microsoft” kompanija, atlikusi eksperimentą ir Šiaurės jūroje paskandinusi didžiulę užplombuotą metalinę kapsulę, kurioje telpa 864 serveriai ir 27.6 milijonų gigabaitų diskas. 

Eksperimento tikslas – pasižiūrėti, ar įmanoma duomenų centrus įkurdinti po vandeniu. Panašu, kad ne tik įmanoma, bet ir patogu logistiškai, verta ekonomiškai ir saugu ekologiškai. 

Viena iš pagrindinių to priežasčių – tai, kad duomenų centrų vėsinimui sunaudojami didžiuliai kiekiai šalto vandens ar elektros energijos, kuri reikalinga kondicionavimo įrenginiams. Duomenų centrą perkėlus po vandeniu, vėsinimo funkciją savaime atliktų šaltas jūros vanduo. Aplinkosauginiu požiūriu tai būtų didelis laimėjimas, nešantis naudą planetai. 

Negana to, tokie povandeniniai duomenų centrai netgi padėtų gamtai. Jūrų ekologo Andrew Want nuomone, jūros dugne gulintis metalinis cilindras pasitarnautų kaip dirbtinis rifas, ant kurio kurtųsi įvairios bakterijos ir burtųsi žuvys, taip skatindamos bioįvairovę.

Šaltinis: Wired.co.uk

Pasidalink

Susisiekite su mumis!