CodeAcademy dėstytojai: Martynas Mitrulevičius

Šios savaitės pašnekovas – Java kursų dėstytojas Martynas Mitrulevičius. Martynas – Informatikos magistras, programavimo praktiką atlikęs CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija, didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija). Grįžęs į Lietuvą prisidėjo prie dokumentų ir procesų valdymo sistemos Avilys kūrimo, o šiuo metu dirba tarptautinėje korporacijoje Cognizant, teikiančioje IT paslaugas, įskaitant skaitmenines, technologes, konsultaces ir operacijų paslaugas.

Kokios yra geriausios JAVA kalbos savybės? 

Java kalba parašyta programa veikia nepriklausomai nei nuo operacinės sistemos, nei nuo kompiuterio sandaros. Java programavimo kalba naudojama nuo mobiliųjų telefonų programėlių iki sudėtingų bankinių ar verslo valdymo sistemų. Programuojant Java reikia mažiau rūpintis atminties valdymu ir taupymu, kaip tai yra daroma C ir panašiose kalbose, todėl daugiau dėmesio galima skirti kodo logikos rašymui.

Kokį JAVA frameworką dažniausiai naudojate ar labiausiai mėgstate? Pagal kokias savybes renkatės frameworką?

Be abejonės Spring. Iš Spring frameworkų šeimos dažniausiai naudoju Spring Boot. Frameworkus renkuosi pagal tai, kas yra trendy tuo metu, bet tuo pačiu tokius, kurie yra saugūs ir patikimi. Svarbu, kad frameworkai būtų “gyvi”, t.y. palaikomi ir nuolat atnaujinami.

Kokius tinklaraščius ar puslapius skaitote, norėdami sužinoti JAVA  naujienas?

Java Magazine

InfoQ 

Dzone

Su kokio tipo projektais labiausiai patinka dirbti? Galbūt galėtumėte įvardinti įdomiausią savo projektą?

Labiausiai patinka bei dažniausiai tenka dirbtu su integraciniais projektais, kai Java kalba naudojama sukurti sistemai, jungiančiai daug kitų sistemų panaudojant įvairius komunikacijos būdus.

Java programavimo kalba buvo sukurta prieš 27 metus, (1991 m.), kaip nuo to laiko ji pasikeitė bei patobulėjo? Ar tai, kad kalba yra sukurta prieš tiek laiko, nesudaro kliūčių kurti progresyvių ir modernių projektų?

Tai, kad Java buvo sukurta daugiau nei prieš dvidešimtmetį, visiškai netrukdo kurti modernių projektų. Per visą tą laiką buvo išleista ne viena Java kalbos versija, iš kurių kiekviena suteikdavo naujų galimybių programuotojui greičiau, patogiau ir kokybiškiau rašyti kodą. Jei anksčiau programinis kodas būdavo ciklų ir sąlygos sakinių seka, tai dabar programuotojas turi daug laisvės tą patį kodą parašyti skirtingai būdais. Iš to gimsta įvairūs programų kūrimo dizaino šablonai ir gerosios praktikos.

Kokios yra JAVA galimybės? Ką galima sukurti naudojant šią programavimo kalbą?

Java programavimo kalba dažniausiai yra naudojama back-end sistemose. Yra labai daug skirtingų frameworkų ir bibliotekų, skirtų kurti, apdoroti, perduoti, išsaugoti ir atlikti begalę kitų veiksmų su duomenimis. Taip pat Java kalbą įmanoma panaudoti ir front-end dalyje pvz. naudojant Vaadin frameworką, kai kodas yra rašomas Java kalba, o vėliau frameworkas jį transformuoja į interneto naršyklei suprantamą kalbą.

Kaip galėtumėte apibūdinti modernų JAVA programuotoją?

Profesionalus, nuolat besimokantis ir besidalijantis savo patirtimi bei idėjomis su kitais programuotojais.

Kokia svarbiausia pamoka, kurią norėtumėte būti išmokę ankščiau?

Lėčiau, bet kokybiškai bei apgalvojant visus įmanomus programos veikimo scenarijus, programuoti yra geriau, nei suprogramuoti kaip įmanoma greičiau, bet iškilus problemoms po to daug kartų taisyti kodą ar net perrašyti jį iš naujo.

Kas, jei ne IT?

Fiziką.

Ko palinkėtumėte žmonėms, besimokantiems JAVA?

Mokytis ir iškart praktiškai naudoti tai, ką išmoko. Nenustoti mokytis ir nuolat tobulėti.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!