CodeAcademy dėstytojai: Donatas Bengardavičius

Šią savaitę kviečiame susipažinti su dizaineriu Donatu Bengardavičiumi, CodeAcademy dėstačiu Web dizaino kursą. Jau daugiau nei 10 metų dizaino srityje besisukantis, šiuo metu laisvai samdomas dizaineris yra pagrindinis Pažengusiųjų Web Dizaino Studijų programos kūrėjas, savo žiniomis norintis pasidalinti su CodeAcademy studentais. Šiame interviu Donatas dalinasi savo įžvalgomis apie dizainą bei jo tendencijas, sukurtus projektus, ateities prognozes ir naujausią CodeAcademy programą, pradedančiųjų kursų tęstinumą – Studijas pažengusiems Web dizaineriams.

Kiek internetinio puslapio dizaino pakeitimų yra įprasta daryti nemokamai?

Aš mėgstu žiūrėti kaip į hibridinį variantą – pagrindinę dalį darbų daryti už fiksuotą kainą, iš karto numatyti kiek pakeitimų įskaičiuota į kainą, o jei klientui norisi daugiau – pradedamas skaičiuoti valandinis užmokestis.

Ar web dizaineriai dirba su šabloniniais puslapiais?

Galbūt kartais. Jei projektas nedidelis, jo reikia labai greitai ar pigiai, iš funkcinės pusės nėra reikalaujama kažko labai stebuklingo, kodėl gi ne –  tai yra puiki pradžia. Jei norisi pasiekti geresnį efektą, sukurti įdomesnį dizainą, geriau atspindėti užsakovo įmonės savybes, tada geriau daryti kažką unikalaus.

Kada yra tinkama naudoti unikalų dizainą, kada – šabloną?

Ne unikalus dizainas puikiai tinka kai yra verslo pradžia, puslapio kūrimui nėra skirta didelio biudžeto, kai projektą reikia greitai paleisti į rinką, tiesiog kad žmonės matytų tave, tokiu atveju puikiai tinka šablonai.

Kai norime formuoti rimtą įmonės įvaizdį, komunikuoti rimtus punktus, save pozicionuoti,  išsiskirti iš rinkos, kas yra svarbu, tada jau reikia unikalaus dizaino. Ypač kalbant apie online aplikacijas – kai yra unikalios funkcijos, reikalingas unikalus dizainas.

Responsive web design – kas tai yra ir kodėl tai taip aktualu?

Lietuviškai – adaptyvus dizainas, kuris prisitaiko prie bet kokio dydžio ekrano – ar tai būtų telefonas, planšetė ar didelis televizorius. Šiais laikais naršymas telefonu viršija naršymą kompiuteriu, o mes norime kad mūsų svetainės pasiektų tiek žmones naršančius per skirtingų dydžių telefonus, tiek per kompiuterių ekranus.

Kokia programa labiausiai mėgstate kurti internetinius puslapius?

Adobe Photoshop, kol kas dar niekas jo nenurungė. Vienos programos turi patogių šiuolaikiškų funkcijų, tačiau dar ne tiek daug kiek Photoshop’as.

Ar galite papasakoti apie ilgiausiai užtrukusį ar labiausiai komplikuotą projektą?

Vieną projektą teko kurti du metus, dėl painios komunikacijos su klientais. Projektui įvertinti buvo sudaryta 12 žmonių komisija, tai buvo mokymų įstaigos projektas. Buvo daug klausimų, daug atsakymų, komunikacija vyko labai lėtai, kol, laikui bėgant, teko visai pakeisti dizaino stilių. Tačiau įprastai projektai tiek tikrai neužtrunka, standartiškai – 2 – 3 dienos. Mano asmeninis rekordas – 3 valandos, tačiau puslapis buvo tikrai nesudėtingas, o instrukcijos – labai aiškios.

Ar galite palyginti web dizainą dabar ir prieš 10 metų? Kokius didžiausius pasikeitimus įvardintumėte?

Du pagrindiniai pasikeitimai – responsive dizaino aktualumas bei šriftų įvairumas. Ankščiau responsive dizainas nebuvo toks aktualus koks yra dabar, telefonai nebuvo tokie išmanūs, vien šis technologinis faktorius įvedė labai daug dinamikos dizaino kūrime, svetainės prisitaiko prie betkokio dydžio device’o, viskas apskaičiuojama procentais, santykiniais dydžiais. Kitas dalykas – šriftai. Prieš 10 metų naršyklės jų nepalaikė, reikėjo naudoti standartinius šriftus. Šiandien tipografija – vienas iš svarbiausių dizainio elementų,  Google leidžia naudoti tūkstančius skirtingų šriftų, tad šioj vietoj matomas labai didelis progresas.

Kaip manote, kokios dizaino tendencijos bus aktualios 2019 metais?

Nemažai tendencijų kurios yra populiarios dabar keliaus ir toliau – didelės gražios nuotraukos, tipografija, spalviniai perėjimai. Dizainai taps drąsesni, vyraus dar labiau chaotiški, asimetriški išdėstymai, populiarios išliks ir  animacijos. Dizainai bus dar labiau unikalesni ir įdomesni, siekiant gerinti vartotojo patirtį. Dirbtinis intelektas ir balso komandos bando išstumti dizainą, bet jiems dar iki to toli.

Kuo pražengusiųjų dizaino studijos skiriasi nuo pradedančiųjų? Ko studentai išmoks pažengusiųjų studijose?

Pradedančiųjų studijos – skirtos tam, kad apskritai išmokti dirbti su programomis, susipažinti kas tai yra, pradėti tai mokytis. Pažengusiųjų studijos yra skirtos įsigilinti ir išbandyti skirtingus stilius, skirtingus svetainių tipus. Atidžiau pasižiūrėti į dizainą iš verslo valdymo pusės, iš testavimo, iš darbo su klientais ir vartotojais, įsigilinti ir paliesti visas menines priemones dar labiau, o po Studijų būti pasirengus labai rimtai dirbti rinkoje, mano tikslas, kaip dėstytojo yra toks. Plačiau apie studijas rasite čia.

Tau labiausiai patinkantis “landing page”?

Visą karjerą aš vis žvilgčioju į apple.com. Labiausiai man patinka puslapio švarumas, minimalizmas, bet kartu ir galima sakyti tobulos nuotraukos, preciziškai sudėlioti produktai.

Aš galbūt esu labiau techniškas, bet visada stengiuosi išlaikyti nenuobodaus minimalizmo stilistiką.

Donato portfolio galite pamatyti paspaudę nuorodą.

 

Pasidalink

Susisiekite su mumis!