2018-ųjų PHP tendencijos

PHP yra viena paprasčiausių programavimo kalbų. Daugybė jai sukurtų įvairių framework’ų taip pat turi nesudėtingą struktūrą, todėl PHP programuotojams leidžia dirbti lengvai, naudojant standartinius sprendimus. Naudodami framework’us programuotojai gali skirti mažiau dėmesio moduliams bei kitiems techniniams niuansas ir susitelkti į kūrybinius sprendimus, realizuoti savo sumanymus ar užsakovų poreikius.

Pažvelkime į kelis PHP framework’us, kurie tarp programuotojų bus populiarūs 2018 metais.

Laravel

Pagal Google Trends analizę, Laravel yra populiariausias framework’as ir tokiu išliks visus šiuos metus. Laravel framwork’ą naudoti yra paprasta, jis yra itin funkcionalus, o naudotojų ir pagalbos bendruomenė nuolat didėja, todėl populiariausiųjų sąrašuose jis yra jau nuo 2015 metų. Prieš pasirodant Laravel 5.5 versijai itin išaugo Google paieškų, susijusių su šiuo framework’u, skaičius.

Vienas iš didžiausių Laravel privalumų yra tas, kad šis framework’as turi sąsajų su daugybe kitų specifinių programų: turi komandinės eilutės pagalbininką Artisan, darbui su duomenų bazėmis turi gerą ORM Eloquent, taip pat palaiko Blade Templating Engine, Middleware, PHPUnit, RESTful ir yra vienas pirmųjų leidžiantis abstraktų persiuntimą. Būtent dėl šių plataus pobūdžio funkcionalumų, daugybė įmonių savo verslo plėtrai ėmė naudoti būtent Laravel paslaugas.

Kitas svarbus Laravel privalumas yra tai, kaip šis framework’as palaiko NoSQL struktūras, pavyzdžiui, MongoDB ir kt. Bet kokiam programuotojui pradėti naudoti Laravel yra labai paprasta ir lengva, nes šio framework’o pagrindai yra aiškiai aprašyti. Jeigu esate programuotojas, norintis gilinti į PHP kalbą, tuomet jums būtų naudinga tapti PHP Laravel specialistu.

CodeIgniter

Šis prieš 11 metų išpopuliarėjęs ir apribojimų neturinti framework’as šovė į aukštumas dėl kelių dalykų: palyginti nedidelių išteklių, paprastumo, patogumo, įvairaus lygio programuotojams skirtų instrukcijų. Jo pagrindiniu konkurentu yra laikomas Laravel, tačiau nepaisant to, CodeIgniter yra pripažįstamas kaip visuotinis etalonas. Pagrindiniai privalumai:

  • CodeIgniter Reactor – naudotojų ir pagalbos bendruomenė, turinti bibliotekas, modulius, šablonus, instrukcijas;
  • į SQL syntax panašūs šablonai, skirti dirbti su duomenų bazėmis;
  • cache galimybės serveryje;
  • komandinės eilutės pagalbininkas, leidžiantis pasiekti biblioteką.

Symfony

Šis framework’as jau kurį laiką giriamas už patvarumą, didelį našumą, modulius ir daug aiškių instrukcijų. Šį framework’ą kuria ir palaiko prancūzų IT įmonė SensioLabs ir jų bendruomenė. Pagrindiniai privalumai:

  • MVC architektūros logiką pritaiko, o ne tiesiog ja seka;
  • bendruomenė yra didžiulė ir kiekvienais metais smarkiai auga, o kuriami standartai leidžia lengvai rasti klaidas, jas ištaisyti ir parašyti aukšto lygio kodą;
  • tai populiariausias PHP framework’as naudojamas kurti tinklapiams ir web aplikacijoms;
  • Laravel framework’as naudoja Symfony.

 

Symfony framework’ą naudoja daug garsių kompanijų, pavyzdžiui, BBC, taip pat atviro kodo projektai Drupal, eZpublish. Symfony sukurtas siekiant patvarumo ir aukštos kokybės, todėl jis tinkamas tiek kuriant  REST API sąsajas, tiek pilnavertes web aplikacijas.

Yii

Kai kurie būtent Yii laiko geriausiu PHP framework’u. Su juo galima lengvai sukurti bet kokią web aplikaciją. Tai greitas ir lankstus framework’as. Yii 2 yra lengva instaliuoti, jis turi daugybę funkcionalumų, dideles plėtimo galimybes, yra saugus ir lengvai testuojamas. Yii 2.0 beta versija programuotojams yra patraukli dėl naujų funkcijų, galimybių, naudingų pokyčių ir klaidų ištaisymo. Yii 2 palaiko PHP 5.3, nors kai kurios funkcijos liko tokios pat kaip Yii 1 versijoje.

CakePHP

Tai yra vienas iš seniausių framework’ų, turintis ištikimų naudotojų ratą. Dabar jo bendruomenė ne taip greitai, tačiau palaipsniui vis tiek auga. Šį framework’ą naudoja ir gerai žinomos kompanijos: Express, BMW. Kaip ir CodeIgniter, CakePHP yra itin tinkamas pradedantiesiems. Su šiuo framework’u galima kurti įvairias web aplikacijas. Šis framework’as yra greitas ir turi visus pagrindinius funkcionalumus. Sukonfigūruoti jį yra labai paprasta, nes jis sumažina sudėtingų XML ir YAML konfigūravimo failų kiekį. Be greito įdiegimo, kitas svarbus šio framework’o privalumas yra jame įdiegta saugumo sistema, padedanti išvengti kibernetinių atakų.

ZEND

Labiausiai šis framework’as yra žinomas dėl to, kad yra arčiau profesionalų lygio, labiau skirtas sudėtingiems ir dideliems, korporacijų, o ne pavieniams projektams, web aplikacijoms. Jis yra sukurtas taip, kad ne tik puikiai atliktų savo funkcijas, bet ir būtų lengvai plečiamas bei saugus.

Tam, kad patenkintų kompleksinius didelių įmonių poreikius, šis framework’as palaiko sąsajas su daugybe tokio masto projektams reikalingų komponentų.

Parengta pagal Mantra Labs: https://www.mantralabsglobal.com/blogs/trending-php-frameworks-in-2018/