10 mitų apie programavimą

Programavimas yra apgaubtas begale mitų. Vieni galvoja, kad tai skirta tik vyrams, kiti yra įsitikinę, kad reikia išskirtinių matematinių gabumų, norint programuoti. Šiame įraše paneigsime 10 populiariausių mitų, ypač jei galvojate, kad programavimas – ne jums.

  1. Puikios matematinės žinios

Vienas didžiausių mitų – norint būti geru programuotoju, būtina mokėti puikiai skaičiuoti. Tačiau išmanyti kaip rašyti kodą nėra tas pats, kas skaičiuoti. Pagrindinės algebros žinios yra reikalingos, tačiau tikrai užteks žinių, kurias įgijote mokykloje. Žaidimų kūrimas yra vienintelė sritis, kurioje reikės daugiau žinių – daugiau trigonometrijos ir fizikos, reikalingų sukurti žaidimą. Tačiau net žaidimų kūrimo programos turi tam tikrus įskiepius bei bibliotekas, padedančias išspręsti matematines problemas.

  1. Programavimas – nuobodu

Visiškai priešingai. Šiais laikais – technologijos yra visur, o kur yra technologijos – ten yra programavimas. Dažnai galvojama, kad programavimas skirtas tik svetainėms kurti, tačiau tai yra kur kas daugiau: kompiuterinių technologijų vystymas mašinose bei lėktuvuose, video žaidimų kūrimas, medicininės įrangos bei prietaisų kūrimas ir dar daug. Programavimas yra kūrybiškas darbas, kurio tikslas – sukurti kažką naudingo. Mokėjimas programuoti leidžia jums pasinerti į beveik bet kokią industrijos rūšį. Ar tai gali būti neįdomu?

  1. Jau per vėlu mokytis programuoti

Niekada ne per vėlu! Programuotojų trūkumas tik didėja, yra rengiama begalė seminarų bei renginių, skirtų visoms amžiaus grupėms priklausantiems programuotojams. Taip pat, technologijos nuolatos kinta ir tobulėja, todėl nesvarbu koks Jūsų amžius – visada bus dalykų, kurių galėsite, o kartais ir turėsite, išmokti.

  1. Viena kalba yra geresnė nei visos kitos

Dažnai programuotojai yra linkę įvardyti vieną geriausią kalbą, tačiau tai nėra teisinga. Kiekviena kalba yra vis kitokia ir turi savo privalumų, bei trūkumų. Todėl geriausia kalba yra asmeninis pasirinkimas ir priklauso tik nuo jūsų. Vienas užduotis greičiau atliksite naudojant vieną kalbą, kitas – kitą, todėl teigti, kad yra geriausia kalba – neteisinga.

  1. Programavimo galime išmokti tik universitete

Universitetinis išsilavinimas yra labia svarbus, tačiau dar svarbiau yra sugebėjimas dirbti savarankiškai ir nedarant didelių klaidų. Siekiant sklandaus ir kokybiško darbo yra būtina patirtis ir įgūdžiai, o tai yra pasiekiama tik per ilgą laiką, praleistą savarankiškai dirbant ir sprendžiant problemas. Begalę dalykų galima išmokti internete, o programavimo knygos pasensta dar nespėjus jų išleisti, todėl dažnai yra pasirenkami programavimo kursai. CodeAcademy programavimo akademija visai nesenai pristatė naują programą – „Studijos“.

  1. Programuotojo darbas – vyriškas

Tai yra visiška netiesa. Atsiranda vis daugiau moterų programuotojų, kurios šį darbą atlieka nei kiek ne blogiau, o kartais ir geriau bei kruopščiau nei vyrai. Taip pat, atsiranda vis daugiau įvairių iniciatyvų, skatinančių moteris ir merginas siekti karjeros būtent IT srityje, vienas iš puikių pavyzdžių – Women Go Tech.

  1. Programuoti gali tik genijai

Tiesa ta, kad bet kas, norintis ir įdedantis daug pastangų ir darbo gali išmokti programuoti. Kodas yra kalba, turinti savo žodyną ir gramatiką, leidžianti komunikuoti su mašina ar kompiuteriu ir įvykdyti užduotį. Iš pradžių kodų kalbos gali atrodyti sudėtingos ir komplikuotos, tačiau jos yra sukurtos logiškam darbui, kurio principai, anksčiau ar vėliau, yra perprantami. Norint tapti geru programuotoju, nereikia būti genijumi, svarbiausia – atsidavimas, kūrybingumas ir sugebėjimas spręsti problemas.

  1. Uždirbti pinigus gali tik profesionalai

Žinoma, vos pradėję programuoti tikrai neuždirbsite aukso kalnų, tačiau taip sparčiai augant paklausai, visada rasite darbą, atitinkantį sugebėjimus. Jei žinių, reikalingų įsidarbinimui dar turite per mažai, puikus būdas jų įgauti yra praktika. Atlikdami praktiką ne tik įgausite žinių, bet ir pildysite savo portfolio, kuris tikrai pasitarnaus pasirinkus freelancer’io karjerą.

  1. Užtenka išmokti vieną kartą

Tai irgi yra visiškai klaidinga. Programavimas nuolat keičiasi ir tobulėja, todėl nuolat tobulėti turite ir Jūs. Mokymosi procesas niekada nesustoja, reikia sekti naujienas bei pakeitimus, nes kitaip naudositės programine įranga, kurios niekas daugiau nebenaudoja.

    10. Išmokti programuoti užtrunka vos pora savaičių

Taip, stiprius pagrindus įgyti per tiek laiko tikrai galite, tačiau nereikia nusiminti, jei pradžioje nesiseka ir nenuvertinti savęs ir savo sugebėjimų. Įvaldyti programavimą užtrunka ne vienerius metus. Programavimas reikalauja susidomėjimo ir kantrybės. Norint tapti geru programuotoju, klaidas reikia priimti, nes tik klystant ir sprendžiant klaidas ir problemas tobulėjame. Svarbiausia nenuleisti rankų ir bandyti tol, kol pasiektas rezultatas bus tai, ko tikitės ir siekiate.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!