Ko iš tiesų reikia, norint tapti profesionaliu programuotoju

Profesionalaus programuotojo darbas susideda ne tik iš kodo rašymo. Pradedant darbu su komanda iki problemų sprendimo – be šių kritinių įgūdžių aukštai kilti karjeros laiptais gali būti sudėtinga. Pakalbinome keletą profesionalių programuotojų, kad sužinotume, kokie tai konkretūs įgūdžiai, tad aprašome, ką sužinojome.

Vis populiarėjant norui išmokti programuoti, lengva pamanyti, jog gerai suprasti kokią programavimo kalbą yra viskas, ko reikia. Tačiau, kaip ir bet kokiame kitame darbe, tapti tikrai geru darbuotoju, vieno įgūdžio neužtenka. Čia negalime aprašyti visko, ką reikėtų žinoti kiekvienam programuotojui, tačiau pasistengėme atrinkti pačius svarbiausius žinias ir įgūdžius, kuriuos reikėtų tobulinti norinčiam tapti šios srities specialistu.

 

Išmokti bendrauti

Nors žiniasklaida dažnai vaizduoja programuotojo darbą kaip vienišo vilko amatą, tiesa yra truputį kitokia – jums teks daug bendrauti ir dirbti su kitais žmonėmis. Jeigu jūs dirbate įmonėje, jūs būsite programuotojų komandos dalimi ir iš jūsų bus tikimasi aiškios komunikacijos ir bendradarbiavimo su kitas komandos nariais.

Kalbinti profesionalūs programuotojai teigia, jog gebėjimas aiškiai kalbėti, rašyti ir dėstyti savo mintis yra vienas svarbiausių įgūdžių, kurį reikia žinoti programuotojui. Jeigu norite kilti karjeros laiptais, jūs daugybę laiko praleisite komunikuodami su bendradarbiais, vadovais, klientais bei partneriais. To išmokti tikrai nebus lengva, tad nusiteikite sunkiam darbui – tačiau nuo to gali priklausyti jūsų pozicija įmonėje.

Keletas patarimų kaip praktikuotis bendravimo įgūdžių: gaukite gyvos patirties, rašykite trumpus straipsnius, garsiai skaitykite elektroninius laiškus bei bandykite gauti kritikos iš kitų – visa tai jums padės tobulinti šį įgūdį.

 

Padirbėkite prie problemų sprendimo įgūdžių

Dauguma programuotojų sako, jog suprasti programavimo kalbą yra tik maža kodo rašymo dalis. Kita dalis, kurios pradedantiesiems programuotojams dažniausiai trūksta, yra problemų sprendimo įgūdis. Programavimą galima palyginti su dėlione – reikia išsiaiškinti, kaip sujungti viena detalę su kita, tačiau dažniausiai tai nėra lengva.

Visa esmė mokantis problemų sprendimo yra praktika. Apsiimkite mažais projektais, kaip, pavyzdžiui, užrašų programėlė, skaičiuotuvas, ar kažkas, kas jus domintų. Kai užsiimate tokiais projektais, susikoncentruokite į logiką, o ne patį kodą, mokykites galvoti kaip kompiuteris, o ne tik stenkitės išmokti programavimo kalbą.

Pasidalink

Susisiekite su mumis!