CodeAcademy dėstytojai: Gediminas Boguslauskas

CodeAcademy dėstytojai: Gediminas Boguslauskas

Gediminas Boguslauskas – bene žinomiausias interneto reklamos specialistas Lietuvoje, o dabar ir CodeAcademy Google AdWords ir Analytics dėstytojas. Savo karjerą pradėjo prieš dešimtmetį ir pasiekė įspūdingų rezultatų.

“2004 metais pradėjau dirbti vienoje media agentūroje Lietuvoje su Google reklama. Žinote, tuo metu tai buvo tik pati pradžia, todėl teko daug mokytis pačiam, o ir lietuviai apie tai žinojo mažai. Mačiau tai kaip galimybę ir tobulėjau šioje srityje. Dabar džiaugiuosi rezultatais. Mane visuomet traukė skaitmeninė reklama, jos galimybės ir perspektyvos. “

Tačiau pradėkime nuo pradžių. Vos baigęs mokyklą G. Boguslauskas emigravo į Jungtinę Karalystę, tačiau ten neišbuvęs nei metų grįžo į Lietuvą, įgavo pakankamai patirties dirbdamas su Google reklama ir įkūrė „Amplify Dep.“ verslo stiprintuvą interneto erdvėje – interneto reklamos agentūrą.

Pirma mintis, išgirdus sąvoką „interneto reklama“, turbūt būtų susijusi su reklaminiais skydeliais („baneriais“ ), matomais beveik kiekvienoje svetainėje. Tačiau interneto reklama apima daug daugiau: SEO, remarketingas, dinaminis marketingas, video reklama internete, reklamos analitika, Google Adwords, Google Display Network, reklama įvairiuose socialiniuose tinkluose ir kitose paieškos sistemose.

Mokymuose G. Boguslauskas dalinsis Google AdWords ir Analytics žiniomis. Google Adwords – tai reklama, kuri rodoma potencialiam klientui surinkus paieškoje raktinį žodį susijusį su Jūsų verslu, todėl tai itin tikslinga reklama, pasižyminti didele investicine grąža. Lankytojų skaičius svetainėje auga, todėl plečiasi ir klientų ratas. Google Analytics – vienas plačiausiai naudojamų interneto rinkodaros įrankis, leidžiantis stebėti lankytojų srautus, elgseną tinklapyje, taigi padeda įvertinti svetainės efektyvumą, skaičiuoti investicijų naudą ir grąžą. Šis įrankis padės tinkamai optimizuoti puslapį, padidinti reklamos efektyvumą ir pelną.

Gediminas buvo įvertintas ne tik Lietuvos rinkos, tačiau ir paties Google: jo vadovaujama reklamos agentūra „Amplify Dep.“ buvo pirmoji Baltijos šalių sekmės istorija, paminėta korporacijos Google oficialiame tinklaraštyje apie reklamos internete sistemą AdWords. Google dėmesio agentūra sulaukė savo klientų tinklapio lankytojų srautą padidinus net 12 kartų:

„Konkrečiai pasakyti, kaip tai padarėme – sunku, kadangi Google AdWords reklama yra kompleksinis dalykas, nėra vieno recepto. Bet svarbu žinoti klientą, žinoti sritį, su kuria dirbi ir, žinoma, nuspėti vartotoją, nes į svetainę eina vartotojai, būtina nuspėti, ko jie nori, kaip juos sudominti. Internetinė komunikacija tikrai nėra tik skaičiukai, čia yra ir daug psichologijos, todėl visų dalykų derinys ir lėmė, kad pasiekėme tikrai labai gerų rezultatų.“

– sakė G. Boguslauskas. Maža to, „Amplify Dep.“ laimėjo pirmąjį „Google AdWords“ sertifikavimo konkursą, o Gediminas buvo pirmasis, kuris vedė „Verslios Lietuvos“ reklamos internete mokymus. Boguslausko palinkėjimas būsimiems studentams:

„Palinkėčiau noro tobulėti, užsispyrimo ir kantrybės. Dabar jaunimas nori greitų rezultatų, čia ir dabar, bet taip nėra, viskas ateina su laiku. Reikia įgyti patirties, o tada tavimi pasitikės klientai. Tad linkiu visiems daug dirbti ir nuolatos tobulėti, nes viskas per daug greit keičiasi, kad su šiandieninėmis žiniomis galėtumėte būti geriausi rytoj. “

Administrator